يك حساب در Leelam.af باز نموده و 500 افغانى بدست بياوريد

چگونه می توان در هنگام خرید یک موتر استفاده شده بهترین تصمیم را گرفت!

چگونه می توان در هنگام خرید یک موتر استفاده شده بهترین تصمیم را گرفت!

با انتخاب های بسیار زیاد ، پیدا کردن یک موتر مناسب برای شما ممکن مشکل باشد در شرایطی که اکثراً 40 میلیون وسیله نقلیه استفاده شده هر سال دست به دست میشوند بنابراین یک لیست از مراحل برای کمک به شما در تصمیم گیری بهتر هنگام یافتن و خرید اتومبیل استفاده شده مناسب اینجا موجود است

شما باید به دنبال این موارد باشید:

1. نمای بیرونی و داخلی موتر

2. مسافت پیموده شده

3. مسافت پیموده شده برای خودروی مورد استفاده چه مقدار است؟

4- آیا مسافت پیموده شده در موتر استفاده شده بهتر است؟

5- نشت را بررسی کنید

6. آیا مکانیک آن را بازرسی کرده است؟

7. تعیین قیمت خرید منصفانه

8- تحقیقات خود را انجام دهید

9- شماره شناسایی وسیله نقلیه را جستجو کنید

10. گزارش تاریخچه وسیله نقلیه را مرور کنید

11. گواهی نامه پیشین متعلق به موتر را در نظر بگیرید

12. از عجله خودداری کنید

 

برای روشن شدن موضوع برخی از مراحل مهم وجود دارد که به طور خلاصه توضیح داده می شود

 یک لیست هدفمند از وسایل نقلیه استفاده شده تهیه کنید

این هیچ راز نیست که تویوتا کرولا و ساراچا موتر های خوب از قبیل موتر های مستعمل بوده میتواند . اما ممکن است قیمت آنها چند هزار بیشتر از یک سوزوکی قابل مقایسه یا در زیر 90 مدل اتومبیل باشد حتی اگر این موتر های خوبی نیز باشند. بنابراین اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید ، بیش از یک مارک را در نظر بگیرید. اگر قصد خرید وسیله نقلیه کمتر از 5 سال را دارید ، یکی از آنهایی که دارای  گواهی پیش تصدیق شده (CPO) هستند را در نظر بگیرید. وسایل نقلیه CPO دارای ضمانت های طولانی مدت هستند که توسط اتومات ساز پشتیبانی می شوند ، نه فقط نمایندگی هایی که آن را به شما می فروشند.

بررسی قیمت ها

قیمت ها با توجه به شهر که شما در آنجا خریداری مینمایید متفاوت است. شما موتر های استفاده شده را در بخش های موتر های استفاده شده از نمایندگی های جدید موتر، تعداد زیادی موتر مستقل ، خرده فروشان موتر استفاده شده مانند وب سایت هایی که فروشندگان حزب خصوصی اند، می توانید پیدا کنید. این سایتها معمولاً پایین ترین قیمت فروش را دارند. بیشتر شما باید در نظر بگیرید که افراد دیگر برای مدلهایی که انتخاب کرده اید چه  مقدار پول می پردازند. بعد از بررسی قیمت ها ، ممکن است به دنبال بودجه خود باشید و تعادل  قیمت و پول را به دست آورید تا نتیجه مناسب حاصل نمایید.

گزارش تاریخچه موتر اتومات را بررسی کنید

 مگر اینکه در حال خرید موتر از یک دوست نزدیک یا یک عضو خانواده باشید که می تواند تاریخ آن را تهی کند ، تصمیم بگیرید گزارش تاریخ موتر را تهیه کنید. این مرحله اولیه ضروری است. اگر خودروی مورد نظر شما گزارش تاریخ بدی داشته باشد ، هر چه زودتر بدانید بهتر است. شما باید در نظر بگیرید که آیا این موتر با موارد غیرقانونی درگیر است؟ شما باید منابعی را پیدا کنید که می توانید در مورد موتر خاص اطلاعاتی کسب کنید.

موتر را که انتخاب کرده اید رانندگی آنرا امتحان کنید

تست رانندگی موتراستفاده شده بهترین روش برای دانستن این است که آیا این ماشین درست و مدل مناسب برای شما است یا خیر. همچنین یک روش خوب برای ارزیابی وضعیت این موتر مشخص است. بنابراین حواس تان را تنظیم کرده و به ماشین توجه کنید.

بازرسی موتر

 اگر موتر را دوست دارید ، قبل از خرید آن آنرا توسط یک مکانیک بررسی کنید. به خود اطمینان دهید که همه چیز موتر درست است.

با فروشنده موترمذاکره کنید

قبل از زمان خرید تصمیم بگیرید که حاضر هستید برای گرفتن ماشین چقدرهزینه کنید. اما در بحث خود با این شماره شروع نکنید. یک پیشنهاد افتتاحیه ارائه دهید که پایین تر از قیمت حداکثر شما باشد. توضیح دهید که تحقیقات خود را در مورد قیمت ها قبلاً یا هرجای دیگر انجام داده اید ، بنابراین حقایقی برای حمایت از پیشنهاد خود دارید. اگر شما و فروشنده به قیمتی رسیدید که برای شما مناسب به نظر برسد و نزدیک به متوسط ​​قیمت پرداخت شده باشد ، احتمالاً در موقیعت خوبی قرار دارید. و بخاطر بسپارید ، افراد طرف مقابل احتمالاً از مذاکره حتی اگر این وظیفه آنها باشد نیز خوششان نمی آید اما در افغانستان مذاکره به طور کلی بسیار عام است بنابراین شما باید برای آن آماده شوید.

در بالا