يك حساب در Leelam.af باز نموده و 500 افغانى بدست بياوريد

نقش بازاریابی در تجارت

 

 

نقش بازاریابی در تجارت

بازاریابی به عنوان مجموعه فعالیتهایی تعریف می شود که سبب ایجاد فایده در بازارمیشود.

بازاریابی مهمترین فعالیت در یک تجارت است زیرا تأثیر مستقیمی بر سودآوری و فروش دارد. این مهم است که بدانیم بازاریابی نمی تواند جدا از بقیه تجارت انجام شود.

بازار ، یک توافق اجتماعی است که به خریداران و فروشندگان امکان می دهد اطلاعات را کشف کرده و مبادله کالا یا خدمات را انجام دهند. در اقتصاد ، بازار به تقاضای کل برای کالاها و شرایط و نیروهایی که قیمت ها را تعیین می کنند اشاره دارد.

در مدیریت ، بازار نهادی است که عملکردهای بازاریابی را انجام می دهد و به عنوان واسطه بین خریداران و مصرف کنندگان عمل می کند.

بازاریابی شامل عملکرد عملیات در یک سیستم تجاری است. با کلیه فعالیتهایی که مربوط به توزیع فیزیکی کالاها و مبادله آنها در بازار است ، از جمله کانال انتخاب ، حمل و نقل  ، انبارداری ، ذخیره سازی ، کنترل موجودی و موارد دیگر میباشد.

مفهوم اصلی بازاریابی شناسایی و برآورده کردن نیازهای خاص مشتری با استفاده از محصولات یا خدمات خاص است. که در آن کلید فایده موجود میباشد.

 

نقش بازاریابی:

نوآوری های بازاریابی و تغییرات فنی در حال حاضر با سرعت بیشتری در زمینه الکترونیک رخ می دهد.

بازاریابی یک کارکرد مدیریتی بوده ، در درجه اول اقتصادی ، متشکل از فعالیتهایی میباشد مانند تحقیق در بازارها ، پیش بینی تقاضا ، برنامه ریزی محصول ، قیمت گذاری ، توزیع و تبلیغات ، که به یک سامانه وابستگی متقابل داشته و به منظور سودآوری شرکت ها ، ارائه رضایت مشتری بکار رفته وبه شکل غیرمستقیم به طور کلی به نفع جامعه میباشد.

بازاریابی باید در تجارت شما نقش مهمی ایفا کند. این مهمترین ضرب و موتور مؤثر در توسعه اقتصادی است. این انرژی اقتصادی پنهان را بسیج می کند و بنابراین خالق تجارت کوچک است.

وقتی بازار کالاها یا خدمات دقیقاً به همان میزان تقاضا در بازار عرضه می شود ، بازار کارآمد است. عملکرد بازارو تنظیم قیمتها برای همسان سازی نوسانات عرضه و تقاضا برای دستیابی به راندمان تخصیصی است.

بازاریابی اجتماعی کاربرد تئوری ها و تکنیک های بازاریابی در موقعیت های اجتماعی است.

بازاریابی در یک تجارت نیاز به ایجاد اعتماد متقابل و ارتباط بین تجارت و مشتریان دارد.

بازاریابی توسعه ای:

بازاریابی توسعه ای ارتباط به نو آوری دارد. در کل بازاریابی محصولات مفید جدید را با هم جمع میسازد و محصولات موجود را بهبود میبخشد تا از کاربردهای جدید استفاده کند.

مهارت های بازاریابی در تجارت

بازاریابی یک فرایند اساسی برای موفقیت تجارت کوچک شماست. بازاریابی شامل تحقیق ، بسته بندی و ارائه محصولات و خدمات به مصرف کنندگان است. مبارزات بازاریابی خوب به توسعه فروشات کمک می کند و مصرف کننده خود را در مورد تجارت خود بهتر آگاه می کند. عملکردهای بازاریابی را با اعضای تیم شرکت خود در میان بگذارید تا نقش خود را در فروش محصولات و خدمات تان  بدانند.

یکی از مهمترین کارکردهای بازاریابی انجام تحقیقات خود در مورد مخاطبان مورد نظر برای تجارت شما است. به روند خرید توجه کنید و به دنبال محصولاتی باشید که نیاز فعلی را برآورده سازند. تحقیقات بازار همچنین به بررسی سایر رقبای شما نیاز دارد. دریابید که چه کالاهایی را ارائه می دهند و مبارزات بازاریابی آنها در گذشته تا چی حد موفق بوده است.

بسته بندی

همراه با تحقیق در مورد آنچه مشتری می خواهد ، بازاریابی شامل بسته بندی محصول یا خدمات به روشی است که برای خریدار شما جذاب باشد. لوگو ها و مواد بسته بندی همه باید در ذهن مشتری طراحی شود.تحقیقات بازار را برای یافتن نمونه های اولیه انجام دهید که بیشترین بازتاب را از بازارهای تست دریافت می کنند. عملکرد دیگر بازاریابی شامل قیمت گذاری کالای شما با نرخی است که تجارت شما با آن سود می کند.

حمل و نقل

کارکرد اضافی بازاریابی حمل و نقل اجناس است. هنگامی که اجناس را تهیه کردید ، باید این توزیع را برای مصرف کنندگان داشته باشید. نحوه حمل و نقل و ذخیره سازی موارد موجودی را کشف کنید. نحوه ارائه محصولات تان تأثیر مستقیمی بر مبارزات بازاریابی خواهد داشت.

کنترل کیفیت در تجارت

کنترل کیفیت عملکرد دیگری از بازاریابی برای تجارت شما خواهد بود. کنترل کیفیت یعنی بررسی نحوه مقاومت محصول شما در برابر رقابت. این همچنین شامل رعایت استانداردهای مربوط به درجه بندی محصول در بازارهای قابل استفاده میباشد.

تبلیغات

 تبلیغات آشکارترین فعالیت بازاریابی است ، اما تحقیقات مربوط به مصرف کننده نیز بهتر است تا محصول شما را با خواسته و نیاز مصرف کننده مطابقت دهد. طراحی محصول نوعی بازاریابی است ، زیرا این به شرکت شما در تطبیق محصولات و خدمات  با نیازهای مشتری شناخته شده کمک می کند.

بازاریاب این نقش ها را در یک تجارت بازی می کند:

• تعیین نیاز به یک محصول از طریق تحقیقات مصرف کننده و مشاهده و کمیت الگوهای فروش اجناس مشابه در بازار

• اصلاح محصولات موجود یا ایجاد محصولات جدید برای مطابقت با خواسته ها و نیازهای مصرف کننده

• تعیین چگونگی دستیابی به مشتریان بالقوه به منظور آگاهی از محصولات شما و ترغیب آنها به خرید اجناس.

• ایجاد کمپین های بازاریابی بر اساس تعیین  موثرترین روش دستیابی به مشتری

• تأیید روابط مشتری از طریق پیگیری های فروش و برنامه های وفاداری

• شناسایی نیازو تقاضا مصرف کننده

بازاریابی نمی تواند تقاضا را ایجاد کند ، اما بسیاری از مبارزات بازاریابی  براساس ایجاد آگاهی از یک محصول و مطلوب بودن اختیار محصول میباشد.

در بالا