يك حساب در Leelam.af باز نموده و 500 افغانى بدست بياوريد

کدام نکات کلیدی را هنگام خرید تلفن همراه باید در نظر بگیرید؟

کدام نکات کلیدی را هنگام خرید تلفن همراه باید در نظر بگیرید؟

 

 در اینجا همه چیزهایی را که باید برای اولین بار از خرید یک تلفن هوشمند یا به روزرسانی تلفن هوشمند موجود بدانید ، در اینجا وجود دارد.

اگر می خواهید تلفن خوبی داشته باشید ، باید بدانید که:

استفاده از iOS راحت تر است Android .انتخاب بیشتری به شما می دهد. مبلغی  بیشتر از تلفن را که لازم دارید پرداخت نکنید. صفحه مناسب را دریافت کنید. مگاپیکسل دوربین را نادیده بگیرید. برای تلفن هوشمندی که کمتر از 10 ساعت با شارژ طول بکشد ، معامله نکنید.

قیمت

 چه مقدار باید پرداخت کنید؟ اکنون که شرکتهای مخابراتی بی سیم دیگر هزینه های تلفن ها را با قراردادهای دو ساله نمی گیرند ، شما پرداخت تمام قیمت را متوقف می کنید. اگر پول بیشتری برای قیمت بالا ندارید باید یکی را انتخاب کنید که خیلی قیمت نباشد. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید و هنوز هم یک گوشی بسیار خوب نیاز دارید ، به تلفنهای بدون قفل اندرویدی نگاه خوبی بیندازید. بهترین این مدل ها از نظر قابل ملاحظه ای ارزش خوبی دارند ، از جمله عملکرد جامد ، صفحه نمایش HD کامل و ماندگاری بتری.

کمره

 اگر دوست دارید عکس های خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید ، حتماً یک تلفن با یک دوربین خوب خریداری  کنید. اکثر تلفن های گران قیمت در فلم برداری و عکاسی حتی در نور کم هم زبردست هستند ، به این معنی که شما هنوز هم در یک رستورانت کم نور و بدون فلاش عکس های خوبی خواهید گرفت. تلفن های بودجه ای معمولاً دارای کمره های عالی نیستند ، بنابراین اگر این برای شما مهم است ، کمی بیشتر هزینه کنید.

سیستم عامل

 اندروید یا  iOS؟ Android  فروش جهانی تلفن های هوشمند  را به دلایل خوبی تحت تسلط دارد. در مورد طراحی ، اندازه صفحه نمایش ، مشخصات ، قابلیت ها و قیمت گزینه های بیشتری نسبت به iOS پیدا خواهید کرد.

صفحه نمایش

 اگرچه صفحه نمایش های بزرگ بیشتر در معرض دید هستند ، اما شما هنوز هم طیف گسترده ای از اندازه های صفحه را پیدا خواهید کرد و اندازه فقط بخشی از این مسله است ، زیرا نسبت های ابعاد باریک باعث می شود تلفن های صفحه بزرگ استفاده از یک دست را آسان تر کنند.

صفحه کوچک (5 اینچ یا کوچکتر)

صفحه نمایش متوسط ​​(5 تا 5/5 اینچ)

 صفحه بزرگ / فبلت (5.5 اینچ یا بزرگتر)

شهرت شرکت

 در صورت امکان ، کمی در مورد شرکتی که این گوشی هوشمند را تولید می کند ، تحقیق کنید. اپل ، سامسونگ ، ال جی و بسیاری از نام های  دیگر محفوظ هستند.

کیفیت نمایش

اندازه صفحه نمایش فقط یک مورد قابل بحث است. به میزان روشنایی ، کیفیت رنگ و زاویه دید گوشی هوشمند توجه زیادی داشته باشید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که تلفن هوشمندی که برای آن خریداری می کنید دارای صفحه ای است که به اندازه کافی روشن باشد تا بتوانید آن را در نور مستقیم خورشید در خارج از منزل بخوانید.

طرح

تعریف طراحی خوب یا بد تلفن های هوشمند بسیار خصوصی است ، اما اگر به کیفیت ساخت و زیبایی شناسی اهمیت می دهید ، به دنبال یک طراحی فلزی یا شیشه ای یا تلفن ای باشید که هر دو را ارائه دهد.

سن

برای صرفه جویی در چند دلار می تواند یک تلفن هوشمند مرمت شده یا قدیمی تر وسوسه انگیز باشد ، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام آنها در نظر بگیرید. اگر خیلی قدیمی باشد (به طور معمول 2-3 سال) ممکن است به زودی بروزرسانی های مهم نرم افزار ، از جمله تکه های امنیتی را متوقف کند. اگر فقط ارسال پیامک می کنید و نامه الکترونیکی را چک می کنید ، با این وجود تلفن جدید یا قدیمی تر می تواند مناسب باشد.

پردازنده

یک پردازنده خوب در داخل تلفن باید به زمانهای باز سریعتر برای برنامه ها ، گیم پلی روانتر و ویرایش سریعتر عکس، ترجمه کند ، اما لازم نیست به هسته یا سرعت ساعت توجه کنید. بهتر است در بررسی های به نتایج عملکرد توجه کنید.

رم

در اینجا روشی آسان برای بررسی رم گوشی های هوشمند ، که برای انجام وظیفه های مهم بسیار مهم است ، ارائه می شود. سعی کنید از گوشی هایی با فقط 1 گیگابایت حافظه سیستم خودداری کنید. در دستگاه های  2 گیگابایت خوب و استاندارد است. اما اغلب شما در جدیدترین تلیفون ها 4 گیگابایتی و 6 گیگابایت در تلفن های فوق العاده  پیدا خواهید کرد.

حافظه داخلی

حداقل در اکثر گوشی های پریمیوم حافظه  این روزها 32 گیگابایت است. توصیه می شود اگر شما تعداد زیادی عکس و ویدئو میگرید ، و اگر دوست دارید ویدیوی 4K ضبط کنید و گیم های ذیاد را دانلود کنید ، 128 گیگابایت است.

عمر باتری

هر تلفنی را که بیشتر از 10 ساعت از گشت و گذار مستقیم 4G LTE باشد ، در نظر بگیرید

ظرفیت باتری نمونه ای است که می تواند به تعیین قدرت ماندگاری تلفن کمک کند ، اما به اندازه نتایج تست ما قابل اطمینان نیست.

شارژ سریع

اگر می خواهید تلفن خود را با عجله شارژ کنید ، بررسی کنید که آیا تلفن شما شارژ سریع بی سیم را ارائه می دهد یا خیر. همانطور که گوگل می گوید Pixel 2 تنها در 15 دقیقه 7 ساعت به شما انرژی می دهد.

 

در بالا